Centrum stínění Praha

Jste zde: Home Venkovní stínění Typy markýz

rozlišení podle konstrukce.

Výsuvné:

Výsuvné markýzy jsou určené především pro pohyblivé zastínění větších ploch teras, balkónů, zahradních posezení či restauračních zahrádek. To je umožněno jejich pevnou a odolnou nosnou konstrukcí. Ta spolu s podpůrnými kloubovými rameny a točí, z které se odvíjí potahová látka, tvoří spolehlivý výrobek, který se výborně hodí k využití k Vašim rodinným domům a bytům i restauračním zařízením. Díky širokému výběru typů, tvarů, barev a odstínů se pak výborně hodí do každého prostředí a mohou se sladit např. s fasádou, nebo dalšími doplňky. Pro jejich ovládání používáme elektromotory s dálkovým ovladačem RTS, ovládacím tlačítkem, případně ruční ovládání klikou. K elektromotorům je možné použít automatická čidla reagující na změny počasí. Větrné nebo otřesové čidlo je pak pomáhá chránit před poškozením.

Kazetové:

Kazetové markýzy jsou v posledních letech to nejlepší a nejpoužívanější z celé nabídky výsuvných markýz. Dokonalý vzhled s perfektní funkčností při použití těch nejkvalitnějších materiálů a zároveň nejlepší vlastnosti skvěle doplňuje obrovský výběr typů a barev potahových látek a konstrukcí. Stínící tkanina a ostatní komponenty jsou ve svinutém stavu kompletně chráněny před nepřízní počasí, znečištěním či poškozením v elegantní kazetě z hliníkových slitin v různých odstínech barev RAL. To výrazně prodlužuje jejich životnost. Nastavení sklonu markýzy je možné podle Vašeho přání. Doporučujeme použití motorového ovládání s dálkovým ovladačem a větrným čidlem, ale pro menší rozměry je zde i možnost ručního ovládání klikou. Některé typy markýz je pak možné doplnit i spouštěcím volánem vysunovaným z předního profilu. Markýzy dodáváme v provedení celokazetovém i polokazetovém, kdy je pak i mezi našimi zákazníky oblíbená tzv. polokazeta ve spodní části otevřená a umožňuje tak větrání látky. V případě zcela bezkazetového provedení je možné doplnit markýzu ze shora samostatnou krycí hliníkovou stříškou. Vzhledem ke své vysoké estetické hodnotě jsou naše kazetové markýzy vhodné i pro ty nejnáročnější uživatele. Obraťte se na naše odborníky, kteří Vám rádi pomohou s výběrem té pro Vás nejvhodnější a nejkrásnější kazetové markýzy.

Korbové (košové):

Pevné korbové, někdy také nazývané košové, markýzy jsou pro svůj osobitý vzhled typické především pro zastínění vchodů do budov a výloh prodejen, hotelů, restaurací a podobných zařízení. Jejich funkce je tak především reklamní a estetická. Optimalizují světelnou a tepelnou pohodu v interiéru a chrání po celý rok jak před slunečním zářením, tak před nevlídným počasím. Často jsou doplňovány reklamními nápisy či logy. Mezi nejvíce používané patří markýzy kopulovitého tvaru, ale k dispozici je celá řada dalších. Nosná kostra korbových markýz je tvořena z pevných hliníkových či duralových materiálů. Potažena je omyvatelnou PVC fólií, případně i klasickou markýzovou látkou v mnoha barvách. Výhodou fólie je, že se dá zevnitř dobře prosvítit a je omyvatelná. Pokud použijete podsvícení z vnitřní strany, vaši markýzu na 100 % všichni zaznamenají. Při doplnění potahu a ozdobného volánu o reklamní nápisy a nasvícení markýzy z vnitřní strany bude Vaše reklama opravdu nepřehlédnutelná. Pro bližší informace kontaktujte naši vzorkovnu.

Samostojné:

Zvláštním typem výsuvných markýz jsou markýzy samostojné. Nemontují se na fasádu, ale jsou umístěny volně v prostoru na samostatné konstrukci. Vhodné jsou především pro zastřešení venkovních prostor restaurací, teras nebo volných zahradních prostor. Umožňují zastínění velkých ploch díky své konstrukci, ze které se symetricky na obě strany vysouvají dvě samostatné markýzy. Ovládání je možné elektromotorem s dálkovým ovladačem, u menších rozměrů i ručně klikou. Doporučujeme doplnění samostojných markýz o větrné čidlo. Velmi vhodné je zde i využití přídavného topení nebo světelné lišty.

Sklopné:

Jednoduché, pevné, odolné sklopné markýzy s příznivou cenou pro Váš obchod, restauraci, balkón, lodžii či terasu. Markýzy s jednoduchou a spolehlivou konstrukcí, vhodné zvláště pro užší prostory, ale i pro reklamní nápisy. Proto se často používají nad výklady obchodů či do okenních výklenků. Mají však omezenou délku výsuvu. Po stažení díky sklopným ramenům, složeným u fasády, markýza nikde nevyčnívá a neruší tak vzhled budovy. Ovládání elektromotorem nebo klikou. Pro řešení Vaší situace kontaktujte naše odborníky.

Markýzolety:

Unikátní technické řešení spojující v sobě přednosti sklopných markýz a venkovních rolet - markýzolety. Horní část okna je zde zacloněna svisle jako roleta, spodní část je zastíněna výklopnou markýzou. Časté je použití pro venkovní zastínění kanceláří a bytů. Poskytují vynikající ochranu před oslněním i horkem a přitom je možné použít spodní část okna pro zachování výhledu a větrání. Ovládání je možné manuálně klikou nebo komfortním elektromotorem. Informujte se u našich specialistů, kteří Vám pomohou s výběrem té pro Vás nejvhodnější varianty.

Balkónové markýzy:

Pro Vaše balkóny jsou určeny markýzy se speciální konstrukcí a tvarem. Použít můžete jak výsuvné, tak i kazetové markýzy. Vzhledem k menší hloubce balkónů však většinou s kratšími rameny. Další možností jsou sklopné markýzy, použití markýz s tzv. variovolánem, spustitelným z vysunutého předního profilu kolmo dolů, případně markýzy s rameny s dvojitým sklonem.Užijte si také posezení na Vašem balkóně ve stínu našich markýz. Jejich doplňkem mohou být moderní elektromotory s dálkovými ovladači vhodné především tam, kde pro kliku je málo místa, větrná či sluneční čidla i elektrická infra- a quartzová topení. Samozřejmě lze také využít výsuvné či kazetové balkonové markýzy, kotvené většinou stropně, s kratšími rameny. Využijte možnosti objednání osobní prohlídky na místě u Vás doma, kde Vám naši odborní technici za Vaší asistence pomohou s výběrem jak technického řešení, tak nejvhodnějšího designu.

/* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normální tabulka"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; r mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-ansi-language:#0400; mso-fareast-language:#0400; mso-bidi-language:#0400;}

Submit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to Twitter
Copyright © 2013 Centrum stínění Praha. Všechna práva vyhrazena.